Merkezi̇ Isıtma Si̇stemleri̇
Buradasınız: Anasayfa / Neler Yapıyoruz
Merkezi Isıtma Sistemleri
Merkezi Isıtma Sistemleri

Merkezi Isıtma Sistemleri geçmişten bu yana kullanıla gelmiş en iyi ısınma sistemlerindendir. Apartmanın belirli bir yerinden kazan ve boru tesisatı ile tüm apartmana aynı ısıyı gönderir sirkülasyon ile devam eder. Sıcak suyu iyi bir şekilde devir daim ettirerek apartmana ısıyı dağıtan bir sistemdir.

Merkezi Isıtma Sistemleri tüm apartmana / dairelere aynı ısıyı sorunsuz şekilde sağlar. Apartmanın iyi bir izolasyon ve yalıtımı olmasıda ısınma perfomansını olumlu yönde etkileyecektir. Merkezi sistemler bazı doğalgaz sistemlerinide içermektedir ve eski tip kazanlar için kömür gibi fosil yakıtlarda halen daha tüketilmektedir.

Merkezi Isıtma Nasıl Çalışır

Genelde binaların en altında bulunan kazan dairesinde doğalgazla veya fosil yakıtlarla kazan ısıtılır ve boru tesisatı üzerinden binalara dağıtım yapılır. Hızlı bir sirkülasyon yapılır ve rahatlıkla kullanılacaktır. Apartman sakinleri toptan yakıt ücretini öder ve sistemden faydalanmaya devam eder. Isının kontrolü için termostatik vana kullanılır. Faturalandırma ise kalorimetre veya ısı pay ölçer gibi cihazlar yardımıyla sağlanır. Merkezi sistemlerde bakım çok önemlidir. Bakımların tam yapılmaması çok fazla yakıt tüketerek çok daha az performans sağlanmasına sebep olabilir. Bunları önlemenin tek yolu bakımları zamanında ve eksiksiz yapılmasıdır.

Merkezi Isıtma Sistemi Avantajları

Doğalgaz ile çalışan merkezi sistemler genel olarak daha avantajlı olmaktadır. Merkezi sistem olarak oldukça güçlü ve tüm ortamlarda etkilidir. Özel bir uğraş daha gerekmeden ortamlarınız sürekli sıcak kalmaktadır. Yine önemli bir avantajda; kombilerde olduğu gibi sürpriz faturalar gelmemesidir.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın