Isı Pompası Si̇stemleri̇
Buradasınız: Anasayfa / Neler Yapıyoruz
Isı Pompası Sistemleri
Isı Pompası Sistemleri

Doğada sıcaklığı düşük olan enerjinin sıcaklığının yüksletilmesi ve ısınma için kullanılması için geliştirilen sistemlere ısı pompası sistemleri denir. Soğutma çevrimi yapılarak ısıtma sağlanır. Buzdolaplarındaki soğutma amacının tersine döndürülmesi şeklinde düşünülebilir. Klimalarda olduğu gibi havanın birdenbire ısıtılma tekniğidir. Hava da yenilenebilir enerji kaynaklarından sayılmaktadır ve ısı pompası sistemleri daha çok havayla etkileşimdedir.

Isı pompası ortamın diğer dış tarafını yani toprağı, dışarıdaki havayı veya yerin altındaki suları soğuturken evin içini veya binaya iyi bir ısı sağlamaktadır. Aslında yeryüzeyinde, havada veya yer altındaki sularda depolanmış güneş enerjisi kullanılmakta, en iyi şekilde ısınma ve sıcak su ihtiyaçlarını karşılarken oldukça ekonomik bir çözüm olmaktadır.

Isı Pompası Maliyeti

Isı pompası ortamın yüzölçüm alanına göre değişmektedir. Kurulumunda uygun bir ekonomik maliyet çıkmaktadır. Sonrasında ise ısı pompası sistemi her türlü kendi kendisini amorti edecek ve çok verimli bir çözüm olacaktır. Metrekareye göre hesap yapılması ve malzeme kalitesi fiyat farkına neden olabilmektedir.

60 ila 120 metrekarelik yaşam alanları için özellikle uygun fiyatlara gelmektedir ve birkaç yıl içerisindede kendisini amorti edebilecek seviyededir.Klasik radyatörlü ve tüm tesisatı tam olan bir ev için maliyetler oldukça düşük olacaktır.

Isı pompasının fiyatları firmaların vereceği hizmet özelinde değişmektedir. Farklı ısı pompa seçeneklerinden en uygununu ortam durumuna göre seçmelisiniz. Eski kombi tesisatı veya merkezi tesisat üzerine yapılacağından dönüşüm kolay olur.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın