Radyant Isıtma Si̇stemleri̇
Buradasınız: Anasayfa / Neler Yapıyoruz
Radyant Isıtma Sistemleri
Radyant Isıtma Sistemleri

Radyant ısıtıcıların temel mantığı ışıkla ısıtmadır. Havadaki enerji fotonları ile bize taşınan ısının temas ettiği yüzeyin moleküllerini titreştirerek daha fazla ısıtırlar. Tıpkı güneşin kızılötesi ışınlarının vurduğu dünyamızı ısıtması gibi.

Bu yüzden radyant ısıtıcılar amaca yönelik kullanım ile doğrudan objeler ve insanları ısıtır. Tüm bir konutu veya apartmanı ısıtmak mümkün değildir. İhtiyaç kadar veya sadece neresi ısınması gerekliyse orayı ısıtabilen sistemlerdir.

Doğalgazlı Radyant Isıtıcılar

Özellikle işletmelerin dışarda oturanlar için genel olarak kullandığı sistemler olup pek çok farklı kullanım alanlarıda vardır. Elektirk enerjisinin maliyetleri daha yüksek olduğundan Doğalgazlı sistemlerin kullanılması en doğru yöntem olmaktadır. Böylece hem enerji tasarrufu hem de elektrik harcaması yapılmaz.

Doğalgazlı radyant ısıtıcılar uygulama alanı anlamında daha çok tercih edilmektedir. Parlak seramik ve borulu olarak 2 türlü radyant ısıtıcı cinsi ilede rahatlıkla kullanılabilmektedir. Küçük uygulma alanlarında kullanım açısındanda daha pratik çözümlerde sunabilmesi önemli iken estetik olarakta şık görünüm sağlayabilirler.

Radyant Isıtıcıların Farkı

Doğalgaz kombileri, merkezi sistemler gibi sistemler havayı ısıtarak ortamların genel havasını ısıtırlar. Radyant ısıtıcılar ise bu geleneksel ısıtma yöntemlerinin aksine ihtiyaca göre ısıtmayı kişiye veya objeye yansıtarak belirli bir amaca yönelik kullanım sağlarlar.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın