Sık Sorulan Sorular
Buradasınız: Anasayfa / Sık Sorulan Sorular
Sık Sorulan Sorular
Firmamız hakkında tüm merak ettiklerinizi aşağıdaki sorular içinde bulabilirsiniz
Evin metrekaresine göre kombi seçimi nasıl yapılır?
Evinize en ideal kombi seçimini yapmak için, evin metrekaresi, yalıtım durumu, baktığı cephe, kullanımdaki banyo sayısı ve bulunduğu kat gibi yaşam alanınıza dair birçok faktör etkilidir. Bu faktörler arasında evin metrekaresi, yaşam alanınızda ihtiyaç duyacağınız kombi kapasitesinin belirlenmesinde oldukça önemlidir. Bu nedenle, metrekareye göre kombi seçimi yapmak kullandığınız ısıtma sisteminden alacağınız verimin artmasını sağlar. Size en uygun yoğuşmalı kombi kapasitesini belirleyebilmek adına aşağıdaki kombi seçim tablosundan yararlanabilirsiniz: Bina Alanı (m2) -> Kombi Kapasitesi (kW) 160 m2'ye kadar -> 24 kW 200 m2'ye kadar -> 30 kW 200 m2 ve üzeri -> 35 kW Yukarıda görüldüğü gibi 80 m2 ev için kombi seçimi, 100 m2 ev için kombi seçimi, 120 m2 ev için kombi seçimi ve 150 m2 ev için kombi seçimi arasında metrekareye göre kapasite seçimi yapıyorsanız bir fark olmamakla birlikte, 24kW yoğuşmalı kombi modellerini tercih edebilirsiniz. 160 m2'den daha büyük evler için kapasite seçimi yaparken ise tablodaki değerleri dikkate alabilirsiniz. Yaşam alanlarınız için kombi tercihi yaparken birçok farklı özellik etkin olmakla birlikte, kombi seçimi m2 unsuruna göre oldukça değişiklik göstermektedir.
Yoğuşmalı kombi kaç metrekarede kullanılır?
Yoğuşmalı kombiler, gaz halindeki su buharını sıvı hale dönüştüren yoğuşma teknolojisi ile atık gazlardaki sıcaklığı ısıtma için kullanarak konvansiyonel cihazlara göre daha yüksek verimlilikte çalışır ve enerji tasarrufu yaparak doğaya katkı sağlar. Yoğuşmalı kombi özellikleri arasında yakıt tüketiminde %30’lara varan doğalgaz tasarrufu sağlaması öne çıkmaktadır. Bu nedenle, 40 m2'den 200 m2 ve üzerine kadar tüm metrekarelerde tam yoğuşmalı kombi kullanabilir ve yakıttan tasarruf edebilirsiniz. Örneğin, 24 kW kombi kaç metrekare ısıtır sorusunu değerlendirdiğimizde, 160 m2'ye kadar olan konutlarınızda 24 kW yoğuşmalı kombi kullanabilir, daha yüksek metrekarelerde ise daha büyük kapasitelere sahip kombi modellerini inceleyebilirsiniz. Siz de eviniz için en iyi yoğuşmalı kombi modelini tercih ederek hem yakıttan tasarruf edebilir hem de ısıtma ve sıcak su ihtiyacınızı üstün yoğuşma teknolojisi ile giderebilirsiniz.
Kombi kW seçimi nasıl yapılmalıdır?
kW bir kombinin mahal ve sıcak kullanım suyu ısıtma kapasitesi anlamına gelmektedir. Kombi kapasite seçimi, yaşam alanınızın ısıtma ve sıcak kullanım suyu ihtiyacı belirlenerek yapılır. Eviniz için en uygun kombi kapasitesi konutunuzun baktığı cephe, yalıtım düzeyi, metrekaresi, kullanımdaki banyo adedi gibi kriterler değerlendirilerek ısı kaybı ve sıcak kullanım suyu beklentinize göre belirlenmelidir. Evinize en ideal kombi kapasitesini belirlemek için uzman bir bayi aracılığı ile keşif talep edebilir ve yaşam alanınızın ihtiyacına yönelik kombi seçme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın